Tento web používá soubory cookies k analýze návštěvnosti prostřednictvím nástroje Google Analytics. Anonymní informace o používání tohoto webu jsou za tímto účelem sdíleny se společností Google.

KONTAKTY

Hana Janovská
Nad Dolinami 227
Tábor 390 02
tel: +420 739 374 920
info(a)e-janovsky.cz

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 9 900 Kč (421 EUR)
skladem u dodavatele

» Druh, kvalita, vlastnosti peří
Základní informace o peří

Druh peří - kachní vs. husí?

Do péřových náplní přikrývek a polštářů se v drtivé většině případů používá kachní a husí peří, a to v různých barvách a poměrech směsí. Kachní peří je oproti husímu méně plnivé, mívá větší obsah tuku, a proto také bývá více „cítit”. Výjimkou nejsou ani barevná pírka v náplních. Z uvedeného vyplývá, že husí peří je vzhledem ke svým vlastnostem pro náplně vhodnější, je ale také finančně nákladnější. Do přikrývky jej však nemusí být tolik - například 600 g tzv. CELOROČNÍ náplně z husího peří odpovídá asi 800 g náplně z peří kachního. Přikrývky Vás zahřejí stejně, ta z husího peří bude ale lehčí a komfortnější...

Kvalita peří

Je definována procentuálním poměrem čistého prachového a „ostatního” peří, které je v péřové náplni obsaženo. Nejčastěji se označuje zlomkem např. 20/80, 30/70 až po nejkvalitnější náplně 90/10, či dokonce 100/0 (prachové peří/ostatní peří i s částmi brček). Jednoduše řečeno, čím více prachového podílu, tím je náplň kvalitnější, váže na sebe více molekul vzduchu a i při nízkém objemu náplně v přikrývce výborně izoluje a hřeje.

Vlastnosti peří - hřejivost, plnivost, hydroskopičnost

Hydroskopickou vlastností rozumíme schopnost peří rychle absorbovat naši tělesnou vlhkost vznikající během spánku a následný odvod této vlhkosti mimo lůžko. Proto nám při spánku pod péřovou přikrývkou není zima, i když se zpotíme.
Peří používané v nejkvalitnějších péřových přikrývkách má vysokou plnivost. Je do nich používáno výhradně 90% a 100% prachové peří, a proto lze z této náplně vyrobit také přikrývky o velmi nízkých gramážích (celoroční přikrývky s celkovou váhou 1,5-1,7kg včetně sypkoviny). Tento druh péřové náplně Vám zajistí teplotní komfort pro Váš zdravý a vyrovnaný spánek.

ZDZiMzM